Data

paź 20 2024

Czas

12:00 - 13:00
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Koncert familijny „Magiczny świat Disneya”

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod batutą Ariela Ludwiczaka i wspólnie z zaproszonymi wokalistami – Sylwią Banasik-Smulską i Marcinem Jajkiewiczem
zaprasza małych i dorosłych melomanów na nową odsłonę koncertu poświęconego piosenkom z bajek Disneya.
W repertuarze koncertu nie zabraknie zarówno klasycznych piosenek, wciąż żywych we wspomnieniach wielu osób, jak i nowszych utworów pochodzących z animacji sprzed kilku lat.
Pojawią się m.in. Naprawdę chcę z Małej Syrenki, Krąg życia z Króla Lwa, Pod łapą cały świat z Księgi dżungli czy Wspaniały świat z Aladyna. Wybrzmi podwodny przebój Błyszczeć kraba Tamatoa z Vaiany a także Lód w lecie – marzenie bałwanka Olafa z Krainy lodu.
W programie usłyszymy także piosenki, które na dobre zagościły we współczesnej popkulturze: utwór Wierna, odważna i prawa wykonany przez Zuzę Jabłońską do filmu Mulan czy absolutnego hitu Nowe dni śpiewanego przez Kasię Popowską do bajki Zaplątani.
Ponadto, przeboje z filmów Pocahontas (Kolorowy wiatr), Tarzan (Będziesz w moim sercu), Herkules (Droga mi nie straszna), Piękna i Bestia (Tej historii bieg)
zagwarantują widzom nie tylko radość i wspaniałą ucztę dla uszu, ale również sentymentalną podróż w głąb najpiękniejszych bajek w historii kina.
Jesteśmy przekonani, że brzmienie ulubionych utworów z powszechnie znanych i cenionych animacji, dzięki symfonicznemu wykonaniu, zachwycą i obudzą dziecko w każdym z nas.

Wystąpią:

Sylwia Banasik-Smulska – wokal
Marcin Jajkiewicz – wokal
Artur Jurek – fortepian, aranżacje
Jarosław Stokowski – gitara basowa
Łukasz Łapiński – perkusja
Ariel Ludwiczak – dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara